Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał w Polsce żaden portal, który zawierałby podobne informacje. W Styczniu 2020 roku po niespełna 20 latach działalności portal oraz forum doczekały się nowej odsłony. Silnik napędzający portal oraz forum został zmieniony. Niemal wszystkie dane zostały zaimportowane (większość automatycznie, część – głównie widocznch na portalu – ręcznie).

Aktualnie mały zespół administratorów oraz moderatorów pracuje nad weryfikacją wszystkich informacji widocznych publicznie na portalu. Jest to niestety długi i mozolny proces. Najbardziej aktualne informacje znajdują się na naszym forum: https://forum.transplciowosc.pl/ Zachęcamy do rejestracji oraz dalszego dzielenia się z nami informacjami, które mogą być pomocne naszej społeczności na każdym etapie życia.  

Jeśli chcesz nam pomóc – możesz zgłaszać błędy lub nieaktualne informacje na naszym forum(dla zalogowanych), poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres e-mail: [email protected] 

Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć.

Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).