Seksuologia

Seksuologia to dziedzina zajmująca się szeroko pojętą seksualnością człowieka: potrzebami seksualnymi (także ich zaburzeniami lub brakiem), prawidłowym życiem seksualnym człowieka zarówno w sferze ciała, jak i ducha, odczuwanymi uczuciami, relacjami z innymi ludźmi, a także resztą otaczającego świata. W sferze seksuologii mieszczą się wszelkie aspekty płciowości człowieka. Ma charakter interdyscyplinarny. Dziedziny wiedzy, których jest częścią, to antropologia, medycyna, psychologia, socjologia.

Wybór seksuologa, jest pierwszym krokiem po podjętej już decyzji o leczeniu. Praktycznie przez cały okres terapii, będzie on twoim lekarzem prowadzącym.

Lekarz seksuolog, będzie zlecał wizyty u innych specjalistów oraz wszelkiego rodzaju badania, które niezbędne są do przeprowadzenia właściwej diagnostyki oraz wyeliminowania prawdopodobieństwa „pomyłki”. To on zbierze wszystkie wyniki badań preprowadzone przez innych specjalistów takich jak psycholodzy, psychiatrzy, endykronolodzy oraz wyniki badań gentycznych. Na ich podstawie stworzy opinię, którą będziesz przedkładać później w sądzie walcząc o zmianę danych.

Poniżej prezentujemy seksuologów, polecanych przez użytkowników naszego forum. Seksuolodzy ci są obeznani z tematem transseksualizmu.

Przeszukaj bazę

Listę zaufanych seksuologów, którzy są biegli w tematyce transpłciowości wraz z komentarzami znajdziesz na naszym portalu