Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks – Poradnia Sekuologiczna na NFZ

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2023

Specializacje

Psychiatra | Psycholog | Seksuolog

Powiązane lokalizacje
Śląskie
Adres
 • Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks - Poradnia Sekuologiczna na NFZ
 • al. Jana Pawła II 24
 • Tychy
 • 43-100
Kontakt

Rejestracja
32 411 72 37

Czas wizyty

Minimalny czas wizyty: 15m

Maksymalny czas wizyty: 1 godzin

Cennik
Nazwa Cena
Diagnostyka psychiatryczna 0
Opinia psychologiczna 0
Opis

Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks – Poradnia Sekuologiczna na NFZ

Jest to jedna z nielicznych poradni seksuologicznych w Polsce gdzie można przejść proces diagnostyki u psychiatry-seksuologa i psychologa w kierunku dysforii płciowej.

Dodatkowe informacje

1 komentarz

 1. Anonim

  W ciągu trzech wizyt u psychiatry i 7 wizyt u psychologa, na przestrzeni 6 miesięcy na przełomie roku 2021/2022, uzyskałam „papiery” (diagnozę) potrzebną do przejścia procesu sądowego o ustalenie płci i korekty danych osobowych. Będąc ze Śląska i dojeżdżając regularnie do Tych nadal zaoszczędziłam mnóstwo pieniędzy. Z góry powiedziano mi, że proces diagnostyki będzie trwał przynajmniej 6 miesięcy – nie mówiąc tego do końca wprost, tutejsi specjaliści przeprowadzają tzw. „test realnego życia”.Do rejestracji w przychodni na NFZ wystarczy skierowanie do takiej poradni od lekarza rodzinnego.
  Psychiatrą o specjalności seksuologa który diagnozował moje „F64.0 Transseksualizm” był dr Maciej Matuszczyk. Wydawał się wspierający, nie musiał spotykać się z nim wiele razy. Nie operował w pełni aktualnym czy inkluzywnym językiem ale włosy dęba nie stawały – korzystał z właściwych form, tłumaczył, wspierał mówiąc że moja uroda pozwoli mi na dostosowanie się do kanonu kobiecej urody. Czasem tylko wydawał się spieszyć w trakcie wizyt.
  Gorzej było z diagnozującym mnie psychologiem, Grzegorzem Olesiakiem. Dopiero po trzeciej wizycie zaczął zwracać się w żeńskich formach, argumentując, że musi wybadać na ile stabilna jest moja tożsamość. Koniec końców dałam u do zrozumienia jakie to niekomfortowe i zrobił się bardziej wyrozumiały. Przeprowadził mi test MMPI na komputerze, napisał dość rzetelną, wystarczającą dla sądu opinię psychologiczną.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *