Specializacje
Powiązane lokalizacje
MazowieckieAdres
- Instytut Psychiatrii i Neurologii
- Sobieskiego 9
- Warszawa
- 02-957
- Seksomnia - Specjalistyczny Gabinet Seksuologiczno - Psychiatryczny
- Spalinowa 3/11
- 2 piętro
- Warszawa
- 04-058
- Centrum Terapii Lew Starowicz
- Nowogrodzka 62c/42
- 1 piętro
- Warszawa
- 02-002
Kontakt
Instytut Psychiatrii i Neurologii
22 458 25 00
Instytut Psychiatrii i Neurologii
[email protected]
Seksomnia - Specjalistyczny Gabinet Seksuologiczno - Psychiatryczny
535 555 040
Seksomnia - Specjalistyczny Gabinet Seksuologiczno - Psychiatryczny
[email protected]
Centrum Terapii Lew Starowicz
22 255 70 56
Centrum Terapii Lew Starowicz
505 232 110
Centrum Terapii Lew Starowicz
[email protected]
Opis
Doktor nauk medycznych, specjalista seksuolog, specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Fellow of the European Board of Sexual Medicine- FECSM. Jedna spośród kilkudziesięciu specjalistów seksuologów na świecie, afiliowanych przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej (ESSM).
Od 2000r. związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 2012 zatrudniona jako adiunkt w III Klinice Psychiatrii IPiN. W 2007/2008 roku pełniła funkcję ordynatora Oddziału Dziennego III Kliniki Psychiatrycznej, a w 2012r. obroniła doktorat uzyskując wyróżnienie Rady Naukowej IPiN.
Ukończyła także kurs psychoterapii eklektycznej atestowany przez Zarząd Naukowy Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kurs psychoterapii psychoanalitycznej przy Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie. W latach 2000-2006 odbywała psychoanalizę szkoleniową u psychoanalityka treningowego Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Specjalizację z zakresu seksuologii uzyskała w 2013r. pod kierunkiem Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza.
Autorka oraz współautorka szeregu publikacji z zakresu psychiatrii, seksuologii oraz psychoterapii.
W diagnozie oraz terapii dysfunkcji seksualnych stosuje podejście interdyscyplinarne łączące metody psychoterapeutyczne z najnowszymi doniesieniami z zakresu neurobiologii oraz farmakoterapii. W pracy klinicznej oraz naukowej szczególnie interesuje się związkami pomiędzy hormonami płciowymi, a funkcjonowaniem psychicznym i seksualnym.
Wystawia opinie diagnostyczne na rzecz osób transseksualnych, które chcą podjąć leczenie hormonalne i/lub chirurgiczne, a także dążą do podjęcia działań prawnych w celu korekty płci metrykalnej.
Ta lekarka jest transmedykalistką i sama tak o sobie napisała:
„Moje działanie wzbudza kontrowersje. Na przykład ekspresji zniecierpliwienia ze strony działaczy LGBTQ, którzy postrzegają mnie, jako przedstawicielkę tzw. nurtu medycznego. W tym rozumieniu, uosabiam “blokujące tranzycję podejście medyczne”, określane też literaturze jako tzw. „gate keeping approach”.”
Źródło:
http://www.seksomnia.eu/2019/07/24/niebinarni-sa-wsrod-nas/
Taka też była w czasie moich wizyt u niej. Doprowadzała mnie do szału twierdzeniem, że jestem kobietą, bo mam sceptyczny stosunek do operacji, tak jakby musiała mi „wytłumaczyć”, że tą kobietą jestem, a jakbym ja był idiotą. Daleko mi do idioty, osiągnąłem w życiu dużo więcej niż ta pani, w tym naukowo, tylko mam taką przypadłość, że jestem transpłciowy i potrzebowałem pomocy specjalisty. Dr Holkę-Pokorską oceniam jako jedną z osób, które pomimo rozumienia zawiłości farmakologii i dużych ambicji, mają braki interpersonalne: jej wypowiedzi bywają chamskie, obraźliwe, jej wrażliwść i zrozumienie emocji u innych są niskie. Zamiast okazać trochę życzliwości, zastanowić się, dlaczego pacjent się źle czuje i to zmienić, przepisuje antydepresanty – w moim odczuciu nadmiernie i wcale nie na depresję, tylko na chwilowy stres wywołany właśnie rzeczami, które można łatwo zmienić, a wsparcie zamiast mówienia danej osobie, że jej emocje to choroba – mogłoby kolosalnie ten stres zmniejszyć. Zdecydowanie nie polecam, niemiła osoba. Poleca równie niemiłą ginekolog, która negatywnie komentowała mój wygląd w czasie wizyty.