dr n. med. Justyna Holka-Pokorska

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2021

Specializacje

Psychiatra | Seksuolog

Powiązane lokalizacje
Mazowieckie
Adres
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii
 • Sobieskiego 9
 • Warszawa
 • 02-957

 • Seksomnia - Specjalistyczny Gabinet Seksuologiczno - Psychiatryczny
 • Spalinowa 3/11
 • 2 piętro
 • Warszawa
 • 04-058

 • Centrum Terapii Lew Starowicz
 • Nowogrodzka 62c/42
 • 1 piętro
 • Warszawa
 • 02-002
Kontakt

Instytut Psychiatrii i Neurologii
22 458 25 00


Instytut Psychiatrii i Neurologii
[email protected]


Seksomnia - Specjalistyczny Gabinet Seksuologiczno - Psychiatryczny
535 555 040


Seksomnia - Specjalistyczny Gabinet Seksuologiczno - Psychiatryczny
[email protected]


Centrum Terapii Lew Starowicz
22 255 70 56


Centrum Terapii Lew Starowicz
505 232 110


Centrum Terapii Lew Starowicz
[email protected]

Opis

Doktor nauk medycznych, specjalista seksuolog, specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Fellow of the European Board of Sexual Medicine- FECSM. Jedna spośród kilkudziesięciu specjalistów seksuologów na świecie, afiliowanych przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej (ESSM).

Od 2000r. związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 2012 zatrudniona jako adiunkt w III Klinice Psychiatrii IPiN. W 2007/2008 roku pełniła funkcję ordynatora Oddziału Dziennego III Kliniki Psychiatrycznej, a w 2012r. obroniła doktorat uzyskując wyróżnienie Rady Naukowej IPiN.

Ukończyła także kurs psychoterapii eklektycznej atestowany przez Zarząd Naukowy Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kurs psychoterapii psychoanalitycznej przy Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie. W latach 2000-2006 odbywała psychoanalizę szkoleniową u psychoanalityka treningowego Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Specjalizację z zakresu seksuologii uzyskała w 2013r. pod kierunkiem Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Autorka oraz współautorka szeregu publikacji z zakresu psychiatrii, seksuologii oraz psychoterapii.

W diagnozie oraz terapii dysfunkcji seksualnych stosuje podejście interdyscyplinarne łączące metody psychoterapeutyczne z najnowszymi doniesieniami z zakresu neurobiologii oraz farmakoterapii. W pracy klinicznej oraz naukowej szczególnie interesuje się związkami pomiędzy hormonami płciowymi, a funkcjonowaniem psychicznym i seksualnym.

Wystawia opinie diagnostyczne na rzecz osób transseksualnych, które chcą podjąć leczenie hormonalne i/lub chirurgiczne, a także dążą do podjęcia działań prawnych w celu korekty płci metrykalnej.

1 komentarz

 1. Mateusz

  Ta lekarka jest transmedykalistką i sama tak o sobie napisała:
  „Moje działanie wzbudza kontrowersje. Na przykład ekspresji zniecierpliwienia ze strony działaczy LGBTQ, którzy postrzegają mnie, jako przedstawicielkę tzw. nurtu medycznego. W tym rozumieniu, uosabiam “blokujące tranzycję podejście medyczne”, określane też literaturze jako tzw. „gate keeping approach”.”

  Źródło:
  http://www.seksomnia.eu/2019/07/24/niebinarni-sa-wsrod-nas/

  Taka też była w czasie moich wizyt u niej. Doprowadzała mnie do szału twierdzeniem, że jestem kobietą, bo mam sceptyczny stosunek do operacji, tak jakby musiała mi „wytłumaczyć”, że tą kobietą jestem, a jakbym ja był idiotą. Daleko mi do idioty, osiągnąłem w życiu dużo więcej niż ta pani, w tym naukowo, tylko mam taką przypadłość, że jestem transpłciowy i potrzebowałem pomocy specjalisty. Dr Holkę-Pokorską oceniam jako jedną z osób, które pomimo rozumienia zawiłości farmakologii i dużych ambicji, mają braki interpersonalne: jej wypowiedzi bywają chamskie, obraźliwe, jej wrażliwść i zrozumienie emocji u innych są niskie. Zamiast okazać trochę życzliwości, zastanowić się, dlaczego pacjent się źle czuje i to zmienić, przepisuje antydepresanty – w moim odczuciu nadmiernie i wcale nie na depresję, tylko na chwilowy stres wywołany właśnie rzeczami, które można łatwo zmienić, a wsparcie zamiast mówienia danej osobie, że jej emocje to choroba – mogłoby kolosalnie ten stres zmniejszyć. Zdecydowanie nie polecam, niemiła osoba. Poleca równie niemiłą ginekolog, która negatywnie komentowała mój wygląd w czasie wizyty.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *