Akademia Medyczna W Gdańsku
Pracownia Śladów Biologicznych
Katery i Zakładu Medycyny Sądowej
Ul. Dębowa 23

tel. (58) 349-17-44, (58) 349-12-53, (58) 349-12-68

Prof. dr hab. n. med. Ryszard Pawłowski

 

 

pacjent:
Nie dostałem pełnego kariotypu, tylko zaświadczenie, że z moimi chromosomami jest wszystko ok, i że płeć genetycznie jest żeńska. Nie jestem pewien ceny, ale parę ładnych lat temu było to ok. 140 zł. Pełny kariotyp jest o wiele droższy. W każdym razie w moim przypadku okazał się zbędny. Na wynik czekałem ponad miesiąc, ale to normalne.

 

Aniagda:
Byłam na tym badaniu, ustalenie płci genetycznej jako badanie prywatne [bez skierowania] 137zl + 2 tyg oczekiwania na wynik. O badanie wystarczy zapytać w sekretariacie zakładu.

 

Eternity:
(styczeń 2012)
Akademia Medyczna nie robi Kariotypu wcale, tylko ustala płeć biologiczną, o co zresztą chodzi seksuologom. Obecnie takie badanie kosztuje równe 300 PLN, a na wynik czeka się około 2 tygodnie.

 

Danny:)
(luty 2015)
Najnowsze info – w Akademii Medycznej w Gdańsku (obecna nazwa to Uniwersyteckie Centrum Kliniczne) jest możliwość zrobienia kariotypu na NFZ. Lekarz rodzinny musi wystawić skierowanie do poradni genetycznej. Z tym skierowaniem trzeba się udać (osobiście, bo przez tel nie rejestrują, bo zatrzymują skierowanie) do budynku nr 3 w UCK i tam Pani rejestruje na wizytę do lekarza genetyka. Miałem taką wizytę 2 tyg. temu, powiedziałem wprost lekarzowi że jestem w trakcie korekty i potrzebuję skierowanie na kariotyp. Lekarz wypisał skierowanie i od razu sam mnie umówił na termin badania, będzie niestety dopiero w czerwcu ale przynajmniej kasa zaoszczędzona.