Katedra Patofizjologii – Zakład Genetyki
ul. Skłodowskiej Curie 50-52
50-368 Wrocław

Rejestracja w pokoju nr 15 – można przyjść osobiście się zarejestrować w przypadku problemów z dodzwonieniem się (wiele osób zgłasza takie problemy). Potrzebny nr umowy NFZ z placówki naszego lekarza pierwszego kontaktu + ubezpieczenie i ewentualnie dokumenty z diagnostyką, czyli te badania, które do tej pory się zrobiło (niekonieczne).

tel. (71) 784 12 55,
oraz (71) 784 12 56
fax. (71) 784 00 63
e-mail: [email protected]
strona www: http://fundacjaam.pl/poradnia_genetyczna.html

Na wykonanie kariotypu w wersji bezpłatnej trzeba czekac około pół roku!
Wersja płatna kosztuje 509zł + 80zł za opis = 589zł.
Po pobraniu próbki krwi czeka się około 3 tygodni na wynik (z czego 2 tygodnie jak tłumaczyła pani to okres kiedy komórki dojrzewają 🙂

Uwaga: przez pewien czas poradnia nie wykonywała badania prywatnie, tylko na NFZ! Nie mamy pewności jak jest teraz – masz sprawdzone informacje? Napisz do nas!

 

Wojtek
Wrocław już nie robi kariotypu prywatnie.Ostatnio pani odmówiła mi i powiedziała że mogę zrobić na ubezpieczenie, ale trzeba czekać pół roku.

 

Paula
(listopad 2008)
Potwierdzam, że poradnia nadal nie wykonuje badań prywatnie (konieczne skierowanie do specjalisty od lekarza ogólnego), oraz długie oczekiwanie aż ktoś łaskawie odbierze 😉
Telefon do działu badania kariotypu: (71) 784 12 33 (gdy dzwoniłam na poprzedni numer za każdym razem mnie przekierowywali).
Rejestracja telefoniczna: Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek: 13:30 – 15:30, Środa: 9:00 – 11:00.

 

jatadosh
(październik 2014)
Dodzwonić pod podany numer mi się nie udało przez dwa dni dzwonienia co 5 minut – ciągle było zajęte, więc w końcu tam poszedłem osobiście. Jest to jeden z kompleksu budynków o tym samym adresie. Poradnia genetyczna to nowy budynek na podwórku. Można się umówić na odpłatne w tydzień-dwa od dnia rejestracji, albo umówić z jakimś 'ich’ lekarzem na wizytę za 100 zł, który ma dać skierowanie na nfz. Jak się powie, że kariotyp, pani w rejestracji (poradnia genetyczna ma swoją specjalną, na końcu korytarza, a nie tę przy wejściu) będzie już dokładnie wiedziała, czego się potrzebuje. Ode mnie chyba nawet skierowania nie chciała.

 

__________________________________________________________________

Badania można również wykonać w:

Poradnia Genetyczna SPSK-1
ul. T. Chałubińskiego 4
Wrocław

_________________________________________________________________________

inny punkt wykonujący badanie kariotypu we Wrocławiu:

Poradnia Genetyczna
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1
ul. Pasteura 4
Wrocław
tel: (71) 327 09 74, (71) 784 27 25

Uwaga! trafić tam było ciężko ponieważ na budynku nie widnieje żadna informacja że funkcjonuje tam ta poradnia. Schodzi się na dół i na samym końcu na drzwiach jest nieśmiała wywieszka: „PORADNIA GENETYCZNA–>”