Szpital Swissmed w Gdańsku
ul. Wileńska 44
przychodnia NFZ
telefon: (58) 524 15 00 (58) 524 15 00
Prywatne Gabinety Specjalistyczne rejestracja: (58) 524 15 31
http://www.swissmed.com.pl

Mastektomię wykonuje Dr med. Tomasz Jastrzębski (onkolog).
tel: 502 377 792
e-mail: [email protected]
szczegółowe info o lekarzu tu: http://www.chirurgiaonkologiczna.pl/index.html
cena zabiegu: 6000-12000zł
cena konsultacji: 150zł (niezależnie od ilości konsultacji płaci się raz)

Info z października 2014:
Byłem miesiąc temu na konsultacji u Dr Jastrzębskiego, obecnie przyjmuje w przychodni Swissmed na ul Jaśkowa Dolina 132 w Gdańsku, konsultacja nadal 150zł. Doktor nie wymaga zmiany papierów. Wystarczy opinia psychologa i skierowanie od lekarza prowadzącego. Terminy konsultacji i zabiegu bardzo szybkie. Doktor bardzo uprzejmy, obejrzał mnie i wyjaśnił dokładnie jak wyglądałby zabieg. Cena jaką podał to 8000 (rozmiar D albo może nawet E).

Anonim...

K/M w trakcie leczenia

Opinia pacjenta 2005:

Mastectomię przechodziłem w Gdańsku w Swissmedzie. Wszelkie informacje o szpitalu są na stronie: http://www.swissmed.com.pl/

Operował doktor Jastrzębski. W cenie zabiegu (5000) jest wszystko. Pobyt w szpitalu i opieka pooperacyjna, ściąganie szwów i pomoc przy ewentualnych komplikacjach, wizyty kontrolne itd. Teraz szczegóły. Jastrzębski jest onkologiem a nie plastykiem i byłem pierwszym transem jakim się zajmował. Był jedynym chirurgiem, który zgodził się pociąć mnie bez rozpoczętej sprawy w sądzie. Inni chirurdzy się obawiali (między innymi Zawisz i Zdzitowiecki). Wystarczyło tylko skierowanie od lekarza prowadzącego (na wszelki wypadek dostarczyłem mu też wyniki testów psychologicznych itp.). Na operację czeka się bardzo krótko bo maksymalnie tydzień od wizyty u lekarza. Jastrzębski jest bardzo miły i konkretny (tak w ogóle to ponoć jeden z lepszych onkologów w kraju). Nie czaruje, nie zamydla oczu, mówi wszystko wprost. Dokładnie wytłumaczył mi jakie cięcia można u mnie zastosować i pozostawił wybór. Problem ze mną był taki, że miałem NAPRAWDĘ WIELKI TOWAR. Operacja więc nie była łatwa i od samego początku było wiadomo, że będę miał blizny. (doktor Zawisz powiedział mi, że nawet gdyby się podjął zabiegu to i tak nawet u niego pozostały by mi spore blizny). Miałem do wyboru pozostawienie własnych brodawek sutkowych, albo późniejsze wytworzenie. Zdecydowałem się na to drugie. Przyjęli mnie do szpitala w dzień zabiegu i zaraz położyli na stół. Szpital i obsługa – perfekcjonizm absolutny. Izolatka, własna łazienka i pełen wypas. Personel tak wspaniały, że przez cały czas miałem wrażenie, że nie wiedzą, że jestem trans (potem odkryłem kartkę na drzwiach z moim imieniem i nazwiskiem:)) Pierwszą noc po operacji miałem dość nieprzyjemną, ale to dlatego, że nie chciałem żadnych przeciwbóli. Drugiego dnia jeszcze czułem się tak sobie, ale trzeciego już normalnie chodziłem, czwartego zdjęli mi dreny i wypisali. Do pełnej formy dochodziłem przez niecałe dwa tygodnie ze względu na rozległość zabiegu. Myślę, że ktoś z mniejszymi piersiami byłby zupełnie sprawny po kilku dniach. Blizny mam. Cięcie musiało być dość długie. Jednak byłem pięknie zszyty i wyglądało na to, że blizny będą niemal niewidoczne. Niestety mam tendencję do bliznowacenia i blizny mi zostały. Są płaskie i lekko różowe, nie jakieś szczególnie szpecące jednak i tak planuję tatuaż na piersi. Co do wytworzenia brodawek, to doktor Jastrzębski tego nie umie :). U kobiet robi to doskonale (widziałem zdjęcia) u facetów jednak wygląda to nieco inaczej. Po prostu ile by się skóry nie wyciągnęło tak z czasem i tak się rozlezie. Miałem jeszcze w cenie zabiegu wytatuowanie tych brodawek, ale w związku z planowanym tatuowaniem całości dałem sobie spokój. Efekt operacji jak widać taki sobie, ale naprawdę byłem szczególnym pacjentem (każdy plastyk z Bieleckim i Jarlińskim włącznie prosi o pokazanie klaty i robi oczy „Ależ to musiały być…” No były, oj były :))) Jeżeli ktoś ma niewielki towar to bardzo lekarza polecam, wtedy cięcia będą małe i brodawki zostaną. Z tego co wiem i cena mniejsza.

Anonim...

K/M w trakcie leczenia

(październik 2014)
Byłem miesiąc temu na konsultacji u Dr Jastrzębskiego, obecnie przyjmuje w przychodni Swissmed na ul Jaśkowa Dolina 132 w Gdańsku, konsultacja nadal 150 zł. Doktor nie wymaga zmiany papierów. Wystarczy opinia psychologa i skierowanie od lekarza prowadzącego. Terminy konsultacji i zabiegu bardzo szybkie. Doktor bardzo uprzejmy, obejrzał mnie i wyjaśnił dokładnie jak wyglądałby zabieg. Cena jaką podał to 8000 ale jak za mój rozmiar (D albo może nawet E) to i tak uważam niedrogo, w Wawie pewnie by z 12 wzięli więc jeśli ktoś ma mniejszy rozmiar to i cena będzie mniejsza podejrzewam. Niestety ja taką kwotą nie dysponuję, ale gdyby mnie było stać to napewno bym wybrał tego lekarza.

Danny:)

K/M w trakcie leczenia