Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Mediconcept
ul. Krzycka 94, 53-020 Wrocław

tel.: (71) 339 77 12
www.mediconcept.pl

cena: 4500 – 5300 zł (czerwiec 2010)
zabieg wykonywany laparoskopowo – bez żadnych cięć

W tej klinice robią II wszystkimi metodami. Przy czym ts-om doradzają laparoskopie. No ale to nie znaczy że nie zrobią inną metodą jak się ktoś nie uprze. W końcu klient nasz pan 🙂 Ja po długiej rozmowie z lekarzem zdecydowałem i jestem po laparoskopii i jestem mega zadowolony. Podejscie operującego pierwsza klasa, podejście anestezjologa pierwsza klasa i podejście pielęgniarki również. Żadnych badań ginekologicznych, no chyba że chcesz to ci zrobią. Przed operacją zlecają badania standardowe – EKG, morfologia, grupa krwi, badanie moczu i coś tam jeszcze z krwi (nie pamiętam). Natomiast badanie ginekologiczne robią jeśli ktoś chce, z uwagi na naszą sytuację, po prostu rozumieją że trans woli nie mieć tego typu badania.

Operuje lekarz który specjalizuje się tylko w laparoskopii tego narządu i robi to na wysokim poziomie. Koszt 4500-5300 – zależy od tego ile leków podają w czasie i po zabiegu. No i rozlicza się po zabiegu. Pobyt w klinice to standardowo doba, ja byłem od rana do wieczora. Puścili mnie, bo sam chciałem, a że nic się nie działo to nie mieli nic przeciw.
W ogóle wszyscy bardzo przyjaźnie nastawieni i rozmawiając z nimi nie czułem się jakbym rozmawiał z lekarzem tylko z kolegą. A transów już chyba kilku operowali z tego co mi mówiono, więc mój problem nie był obcy. W kilka godzin po zabiegu trochę czułem się otumaniony narkozą, ale już popołudniu mi przechodziło, a wieczorem nie czułem w ogóle żebym miał jakiś zabieg. Na drugi dzień po zabiegu nic mnie nie boli i funkcjonuje normalnie, jakbym nie miał zadnego zabiegu. Jak mi zmienili opatrunek zanim poszedłem do domu, to widziałem jak to wygląda i blizn nie będzie z czego jestem bardzo zadowolony.

Ogólnie bardzo się cieszę, że jednak za namową pewnej osoby zdecydowałem się na tą klinikę i że za namową lekarza wybrałem laparoskopie. Powiem tutaj jeszcze, bo niektórzy boją się laparoskopii w obawie, że niby coś zostawią – jeśli trafiasz do lekarza, który robi takie zabiegi niemalże codziennie i który tylko w tym się specjalizuje, to nie ma czego się bać. A uważam, że warto wybrać tą metodę, bo ból żaden i normalne funkcjonowanie po paru godzinach. Personel tej kliniki zrobił wszystko żebym czuł się jak najbardziej komfortowo.

Kristofer

K/M w trakcie leczenia