Centrum Medyczne „Esculap”
ul. Cieszyńska 472, 43-382 Bielsko-Biała
tel. (33) 818 46 85 (pani z rejestracji i tak przełączy do dra Witowskiego)
tel do dra Witowskiego (z nim się ustala termin) 609 058 688
tel. lekarza dyżurnego dostępny całą dobę: 609058688
strona: www.klinika-eskulap.pl

Cena za mastektomię – 6000 zł (styczeń 2013)
Cena za mastektomię przesłana nam przez klinikę (luty 2015): 5500 zł. (operacja, pobyt w szpitalu i badanie hp)
klinika wykonuje też panhisterectomię w cenie 3000 zł.

Operował chirurg onkolog lek. med. Andrzej Solarz
W klinice byłem we wtorek ok. 7:15. Poczekałem moment na dr Witowskiego, chwile rozmawialiśmy i poszedłem na oddział. Dostałem „jedynkę” zaraz koło pokoju lekarzy. Miałem trochę czasu żeby się przebrać w piżamę i ogólnie „rozgościć”.
Po jakimś czasie przyszła pielęgniarka i zrobiła mi EKG. Później przyszedł chirurg, kazał mi zdjąć koszulkę i mówił jakie w ogóle są możliwe cięcia, wybrał dla mnie odpowiednią opcje. Potem zaczął rysować krechy i dokładnie wszystko mierzyć centymetrem. Miałem sporo skóry do wycięcia, ale chirurg wybrał metodę z mniejszymi cięciami. Przed godz. 10 przyszła po mnie pielęgniarka i poszliśmy na salę operacyjną. Znów zdjąłem koszulkę i położyłem się na stole operacyjnym. W jedną rękę pielęgniarka wbiła mi wenflon, a na drugą założyła rękaw do mierzenia ciśnienia. Ktoś założył mi maskę, dr Witowski zaczął wydawać dyspozycje, przy drugiej strzykawce odleciałem… Obudziłem się w trakcie przerzucania na łóżko. Wokół mnie było pełno ludzi. Ktoś krzyczał „budzimy się”, czy coś w tym stylu. Ja tylko w kółko pytałem czy już „po”, czy wszystko poszło dobrze, i mówiłem, że strasznie mi zimno. Wszyscy zniknęli, został chirurg, który mi w końcu odpowiedział, że poszło dobrze. Dalej było mi zimno, więc powiedział, że zaraz ktoś mi przyniesie koc. Później jeszcze kilka razy przychodził sprawdzać czy wszystko jest w porządku i czy mogę swobodnie ruszać rękami. Jakieś pół godziny po zabiegu dostałem coś przeciwbólowego i spałem może ze 2 godziny. Potem już nie mogłem tyle spać, widocznie nie jestem stworzony do leżenia 😉 Pierwszą noc przetrwałem bez problemu, ale obudziłem się przed 5 rano. Przed szóstą przyszła pielęgniarka zmierzyć temperaturę, zaproponowała herbatę, później znów zasnąłem. Po 7 znów przyszedł chirurg.
Drugiego dnia wynudziłem się niemiłosiernie. Nic mnie nie bolało, więc nie dostawałem środków przeciwbólowych, więc nie spałem. Przeczytałem cały „Newsweek” i całą „Politykę” 🙂 Pozwalali tylko na picie, ale Marta wymarudziła pozwolenie na jogurt 😉 Wypisali mnie w czwartek rano. Przed wypisem chirurg wyjął mi dreny tak, że nic nie poczułem (miałem okazje pooglądać jak wyszło) i zmienił mi opatrunki. Jestem pełen podziwu dla cierpliwości i delikatnego podejścia lekarza.

Rada dla potomnych – jeśli chcesz, żeby ktoś mógł być przy tobie cały czas, to trzeba wykupić tej osobie nocleg, wtedy nie ma problemu. W przeciwnym wypadku można przychodzić tylko w godzinach odwiedzin.

savage

K/M w trakcie leczenia

Moje zdjęcia po operacji w bielsku i poprawka 5 maja, jest wykonywana w ramach zapłaty za operacje nie należy nic dodatkowo płacić. Zdjęcie tydzień po poprawce i 8 miesięcy po operacji.

FTM

K/M w trakcie leczenia

 (rok 2007)
Operował mnie chirurg Andrzej Solarz w Bielsku-Białej, w 2007 roku. Zdjęcie wykonano w 2011. Efekt tak jak widać [to jest to zdjęcie z morzem w tle]. Rozmiar biustu: bardzo mały, stąd zastosowana technika marszczenia skóry wokół otoczki brodawki, jak to fachowo opisał sam chirurg (mówi się na to cięcia okołobrodawkowe, ale cięcia istotnie są wokół otoczki brodawki).

Anonimowy pacjent

K/M w trakcie leczenia