Universitair Ziekenhuis, 2K12 IC
De Pintelaan 185
9000 Gent
Belgie

cena operacji: około 40 000 euro.

e-mail: [email protected]

algemeen telefoonnummer: +32 (0) 9 332 32 78
algemeen faxnummer: +32 (0) 9 332 38 99
http://www.trans(…)onstrey/
http://trans(…)plastie/
http://trans(…)rothese/
http://www.plast(…)dex.html strona oddzialu Chirurgi PLastycznej
http://www.plast(…)dex.html adres i nr tel
http://www.plast(…)dex.html kilka slow o profesorze Monstrey (warto dodać, że prof. Monstrey jest ordynatorem oddziału oparzeń w UZ Gent)

Info od użytkownika naszego forum (2016):
Operacja phalloplastyki 27 kwietnia 2015 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Gencie pod kierownictwem prof. Monstrey. Pobrany został płat skóry wraz z żyłą z przedramienia do wytworzenia penisa oraz płat skóry, bardzo cienki, z uda do uzupełnienia ubytku na ręce tak, żeby w przyszłości blizna była niewidoczna.

Operacja trwała 7 godzin + doba na na sali pooperacyjnej. Opieka znakomita, kompetentna, każdy etap leczenia był tłumaczony.

Pierwsze 3 dni pod ścisła kontrola lekarzy, co 2 godziny badanie żywotności penisa, badanie echa przepływu krwi w penisie. Leki przeciwbólowe na życzenie ale pod kontrola.

Przez 4 dni ścisła dieta, 10 dni leżenie na płasko lub w pozycji półsiedzącej. Po 2 dniach wyciągnięto rurkę z penisa i nastąpiły pierwsze próby oddawania moczu. Po prawej stronie pachwiny pojawił się czterocentymetrowy krwiak, po badaniu usg lekarz stwierdził ze powinien sam się wchłonąć.

W dniu wypisu czyli 14 dnia został wyciągnięty cewnik i rurka, z prawej pachwiny.
Po powrocie do domu pojawił się mocz u podstawy penisa, lekarz telefonicznie uspokoił i po około 2 tygodniach nastąpiło samoistne zamkniecie.

1,5 miesiąca po operacji był mały zabieg usunięcia rurki z czubka penisa. Miała zabezpieczać żyłę przed „zgięciem”, żeby przepływ krwi w żyle był prawidłowy.
Przez 2 miesiące wizyty kontrolne co tydzień.

Noga bardzo szybko się zagoiła, ręka powoli odzyskuje sprawność i siłę choć ciągle nadgarstek jest spuchnięty. Lekarz powiedział, że powinna odzyskać sprawność ale to może potrwać nawet i rok. Pojawił się tez lekki przykurcz penisa do spodu spowodowany zbiegnięciem się blizny, ale lekarz przepisał maść do nawilżenia blizn i kazał czekać do sierpnia. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu będą musieli wykonać małe nacięcie.

Wszystko odbyło się bez komplikacji, choć rożnie to bywa.
Robią też falloplastyke pobierając przeszczep z uda, w którym pół roku wcześniej wszczepiają balon.
Normalnie operacje falloplastyki odbywają się co tydzień, oczywiście to zależy od „dostępności” całego zespołu lekarzy.

Wszczepienie protezy następuje około roku po falloplastyce.