Laboratorium Cytogenetyczne
Fundacja Godula HOPE
NZOZ Genom
ul. 1 Maja 339
41-710 Ruda Ślaska
tel.: (32) 244 46 63
[email protected]

Koszt badania – 400zł
Czas oczekiwania na badanie – BRAK
Czas oczekiwania na wynik – od 4 do 5 tygodni (wynik dostajemy poczta lub odbieramy osobiście)

Jeśli posiadasz skierowanie badanie wykonywane jest ZA DARMO.
Zanosisz wcześniej skierowanie i czekasz na termin badania.

Koszt badania – 0zł
Czas oczekiwania na badanie – od 3 do 5 miesięcy
Czas oczekiwania na wynik – od 4 do 5 tygodni (wynik dostajemy poczta lub odbieramy osobiście)

 

Sara
(wrzesień 2011)
U mnie terminy wyglądają nieco inaczej (robię badanie na NFZ):
Zostałam umówiona na wizytę u genetyka, już na następny tydzień (równe 7 dni).
Genetyk ma mnie skierować na badanie kariotypu do laboratorium. Termin oczekiwania ma wynosić około dwóch miesięcy (z laboratorium mają zadzwonić trzy tygodnie przed terminem badania).
Na wyniki mam rzekomo czekać około 6 tygodni.
Wynika z tego, że wyniki dostanę już za około 3,5 do 4 miesięcy 🙂

(dodano: październik 2011)
Jeżeli masz skierowanie, na przykład od lekarza rodzinnego, do laboratorium genetycznego z podejrzeniem zespołu Klinefeltera, to badanie jest darmowe. Natomiast jeżeli na skierowaniu jest coś o transseksualizmie, to szykuj 100 zł za poradę genetyczną, oraz 400 zł za badanie. 😉

 

slimak_drzewny
(listopad 2011)
Byłem tam dzisiaj i tak: jeśli prywatnie to koszt badanie + wizyta 400zł, a nie 400 badanie plus 100 wizyta, jak powyżej napisano.
Zasadniczo dostali dokontraktowanie z NFZ-tu i do końca roku można jeszcze spokojnie porobić badania bezpłatnie. (na wizytę się można umówić, jak stoi wyżej, praktycznie w ciągu tygodnia, kolejka na badanie na NFZ około 2 tyg. także dziś byłem na wizycie, na dniach ma dzwonić do mnie laboratorium z terminem badania i wyniki będę miał góra w okolicach świąt).
co do skierowania dodam tylko, że najlepiej od ginekologa, bo od innego lekarza mają nierzadko problem jak to zakwalifikować żeby NFZ się nie sapał. (jeśli od innego lekarza, to nie może być zwykły rodzinny, tylko jakiś z dodatkową specjalizacją – tak mnie poinformowała pani w rejestracji).
osobiście zrobiłem to tak, że ginekolog wypisała mi na skierowaniu Q97, a nie samo pod kątem operacji zmiany płci, i bez problemu mam na fundusz 🙂